Baza informacyjna

Gminne Centrum Kultury im. Anny Sojko w Dobroszycach

Atrakcje kulturalne / Miejskie i Gminne Ośrodki Kultury i Sportu

Dane teleadresowe:

ul. Parkowa 14

56-410 Dobroszyce

Powiat / Gmina: Powiat Oleśnicki / Gmina Dobroszyce


Telefon: (0-71) 314 12 89
Fax: (0-71) 314 19 22
Wyślij e-mail
www: www.gckdobroszyce.pl

Opis

W skład GCK wchodzi:

  • Gminna Biblioteka Publiczna Dobroszycach z dwiema filiami bibliotecznymi w Dobrzeniu i Łuczynie
  • 10 świetlic wiejskich: w Dobrej, Dobrzeniu, Łuczynie, Malerzowie, Mękarzowicach, Nowicy, Nowosiedlicach, Sadkowie, Siekierowicach i Strzelcach.

Gminne Centrum Kultury zgodnie ze swoją statutową działalnością zajmuje się animacją życia kulturalnego gminy Dobroszyce.

Przy GCK działają trzy zespoły śpiewacze: Leszczynki, Uśmiech, i Sąsiadeczki.

Zespół Uśmiech swoją działalność rozpoczął w 1999 r. Uśmiech jest zespołem wielopokoleniowym, w swoim repertuarze ma nie tylko piosenki ludowe ale również słowno muzyczne programy humorystyczne o tematyce związanej z obrzędami i kulturą polskiej wsi.

W lutym 2004 r. powstał trzeci zespół ludowy Sąsiadeczki, który tworzą panie z Dobrzenia.  Mimo małego stażu zespół pochwalić się może dużym repertuarem i kilkoma programami.

GCK sprawuje również patronat nad Zespołem Muzyki Dawnej "Carmen Alacre".
Zespół Muzyki Dawnej "Carmen Alacre" powstał w 1989 roku przy Szkole Podstawowej w Dobroszycach. Skład grupy stanowią uczniowie i absolwenci tejże szkoły. "Carmen Alacre" interpretuje przede wszystkim muzykę renesansu, ale w swoim repertuarze ma również utwory średniowieczne i barokowe. Ważną rolę w działalności artystycznej Zespołu odgrywa współpraca z GCK i Urzędem Gminy w Dobroszycach.

Źródło: Urząd Gminy Dobroszyce


Zadaj pytanie drukuj

▶ powrót

Wirtualne spacery
Wirtualne spacery
Reklama
Odkryj Dolny Śląsk

Mikołajkowy bal w Pasażu Grunwaldzkim

Fabryka Świętego Mikołaja ponownie zagości w Pasażu Grunwaldzkim! Warsztaty lepienia ciasteczek, występy szczudlarzy, pokaz iluzjonisty, czytanie bajek, mikołajkowe upominki – to tylko...

Black Friday we wszystkich sklepach...

Już w piątek 28 listopada nie lada gratka dla zakupocholików i wszystkich ludzi, którzy lubią ładnie wyglądać! We wszystkich sklepach sieci NewYorker tylko w piątek możesz nabyć...

Galeria
Oferty specjalne
Sonda

Jaki czynnik jest decydujący, przy rezerwacji przez Ciebie noclegu?

Położenie obiektu
Przystępna cena
Atrakcje w obiekcie
Dobre jedzenie w obiekcie
Inne

Copyright © Oczy Dolnego Śląska 2010 - noclegi, imprezy, wakacje, agroturystyka, weekend na Dolnym Śląsku | Realizacja strony: Mediaserwis.Net 2010 - tworzenie stron www | Karkonosze, Sudety